top of page

Buities muziejaus aplinkos atnaujinimas

Sakoma, kad bendruomenė gyvybinga tuomet, kai yra bendra veikla. O tai pareikalauja tiek nemažai neatlygintino darbo, tiek asmeninio laiko. Džiaugiamės, kad nepritrūkus nei viena, nei kita, bendromis Skriaudžių kaimo gyventojų, Prienų krašto muziejaus ir Veiverių seniūnijos pastangomis šiais metais buvo pagražinta Skriaudžių kaimo buities muziejaus aplinka: įkurti gėlių darželiai,  atnaujintos tvoros, surinktos šiukšlės ir seni lapai. 

Didžiausias savanoriškais pagrindais atliktas darbas - tvorų atnaujinimas. Dėl būsimų darbų apimties ir atlikimo buvo pradėta kalbėtis dar 2015 m. rugsėjo mėn.  Buvo susitarta, jog Prienų krašto muziejus pasirūpins mediena, Veiverių seniūnijos seniūnas - medienos supjovimu, o Skriaudžių kaimo bendruomenė - tvoros pastatymu. 

Gruodžio mėnesį, Prienų krašto muziejui gavus finansavimą iš Prienų rajono savivaldybės, buvo įsigyta medieną, Veiverių seniūnijos seniūnui tarpininkaujant medieną neatlygintinai supjovė Vido Rusecko lentpjūvė, medienos atvežimu pasirūpino Romas Neverauskas.

 Nuo 2016 m. balandžio vidurio prasidėjo savanoriškos talkos, kurių metu buvo įgyvendinti statinių stiliaus tvoros atnaujinimo darbai: pakeisti tvoros stulpai, gulsčios sijos, tvoros lentelės ("štakietai"), visos medžio detalės impregnuotos. Savanoriškus darbus, vykusius balandžio-birželio mėnesiais, koordinavo bendruomenės pirmininkė Raminta Grėbliauskienė, valdybos nariai Vaidas Mitrikevičius ir Virginija Naudžiūtė bei savanorė Jelena Alenksienė. Talkose dalyvavo per 30 savanorių. Nuoširdi padėka visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems.

Nors ir džiaugiamės pasiektais rezultatais, tačiau atlikti dar ne visi darbai. Netolimoje ateityje laukia muziejaus teritorijoje esančio nedidelio vandens telkinio valymo darbai. 

 

Please reload

bottom of page