top of page

APIE SKRIAUDŽIŲ KAIMO BENDRUOMENĘ

Sveiki, 

Skriaudžių kaimo gyventojai, 

    Skriaudžiams prijaučiantys,

        Skriaudžius palaikantys,

            ir Skriaudžiuose aktyviai veikiantys ...

 

Kviečiame apsilankyti svetainėje, skirtoje informacijos apie Skriaudžių kaimo bendruomenės veiklą sklaidai. 

Iki šiol didžiąją dalį informacijos pateikdavome socialiniame tinkle Facebook, tačiau neturintiems ten savo profilio, informacija, deja, sunkiai pasiekiama. 

Žinoma, "kas ieško, tas randa...", tačiau dar vienas papildomas informacijos šaltinis neturėtų pakenkti... Juolab, kad iš aplinkinių vis išgirstame: "ta bendruomenė nieko neveikia ..."  Todėl pagalvojome, kad sukaupus visą informaciją vienoje vietoje, apibūdinimas "nieko" pavirs bent jau į "šį tą ..."

 

Šaunu būtų, jei suprastume, jog bendruomenė – tai ne vien pirmininkas ar Valdyba, ne pastatas ar juridinio asmens pažymėjimas, o žmonės, gyvenantys tam tikroje vietovėje, turintys bendrą viziją ir norintys bei galintys dėl tos vizijos padirbėti ... Tikimės, jog ateis diena, kai mūsų bendruomenė taps tokia, kokią norime matyti, apie kokią svajojame ir, prisijaukinus mintį, kad bendruomenė - tai ne tik "jie", bet ir "aš", pajusime ją ne kaip "tą", kažkur toli esančią, o kaip savą, artimą, mus visus vienijančią, artimesnių ir tolimesnių kaimynų santalką... 

 

Nuoširdžiai,

Skriaudžių kaimo bendruomenės pirmininkė

Raminta Grėbliauskienė

 

Bendruomenės filosofija

Informacija ruošiama...

Bendruomenės istorija

Skriaudžių kaimo bendruomenė įkurta 2003 m., pirmojo jos pirmininko Sauliaus Keršio iniciatyva. Steigiamojo susirinkimo metu buvo išrinkta ir Skriaudžių kaimo bendruomenės taryba, vadovavusi bendruomenei beveik dešimt metų. Ją sudarė Skriaudžių kaimo ir jo apylinkių aktyvūs gyventojai: Kazimieras Gudaitis, Saulius Keršys, Rimantė Ruseckienė, Augenija Sakalauskienė, Augenijus Macijauskas. Bendruomenės nariai ankstyvuoju bendruomenės gyvavimo laikotarpiu aktyviai veikė organizuodami talkas, tvarkydami aplinką (akcija "Darom"), inicijavo dabar jau tradiciniu tapusį renginį Jonines bei kitus renginius, rinko paramą nuo nelaimių nukentėjusiems asmenims. 

Nuo 2007 m. Skriaudžių kaimo bendruomenė tapo Prienų rajono Vietos veiklos grupės nare. 

 

Nuo 2012 m. Bendruomenei vadovauti pradėjo Renatas Gervė. Valdybos nariais išrinkti - Saulius Keršys, Augenija Sakalauskienė, Virginija Naudžiūtė, Aistė Kairaitienė, Revizijos komisijos nariais - Vaidas Mitrikevičius, Nomeda Martusevičienė, Saulius Starkus. 

Šiuo laikotarpiu daugiausia dėmesio skirta sportinės jaunimo veiklos aktyvinimui. Bendradarbiaujant su Skriaudžių pagindine mokykla bei Veiverių kultūros ir laisvalaikio centru pradėti organizuoti stalo teniso žaidimo vakarai, įrengta tinklinio aikštelė. Pirmininko iniciatyva surengta vaikų ir jaunimo ekskursija į Kazlų Rūdos virvių parką. Visuotinio susirinkimo sprendimu pasveikinti garbaus amžiaus kaimo jubiliatai. Nepamiršti ir tradiciniais tapę renginiai - Joninės bei Užgavėnės.  

Siekiant tikslingiau planuoti Bendruomenės veiklą, pradėta rengti Skriaudžių kaimo strategija.

2014 m. kartu su kitomis Skriaudžių įstaigomis ir organizacijomis organizuotas renginių ciklas, skirtas Skriaudžių 350-ies metų sukakčiai paminėti: Vasaros šventė, konferencija bei nuotraukų paroda, romantiškų dainų ir šokių vakaras.

 

Nuo 2015 m. Bendruomenės vadove išrinkta Raminta Grėbliauskienė. Valdybos nariais šioje kadencijoje tapo Virginija Naudžiūtė (perrinkta), Vaidas Mitrikevičius, Kristina Šaškevičienė, Vilma Pučkienė. Revizijos komisijoje iš ankstesnės kadencijos pasiliko Saulius Starkus bei Nomeda Martusevičienė, naujai išrinktas buvęs Valdybos narys - Saulius Keršys. 

2018 m. gegužės 1 d. Bendruomenės vadove perrinkta Raminta Grėbliauskienė, valdybos nariais Virginija Naudžiūtė (perrinkta 3 kadenciją), Andrius Baltakojis, Tomas Vosylius, Jelena Alenskienė.

bottom of page